Příznaky ovulace

Pokud budete naslouchat svému tělu, poznáte i na něm, kdy u vás dochází k ovulaci. Tedy, když si budete dávat dobrý pozor, na svém chování i na svém těle zpozorujete určité změny právě v období ovulace. Které to jsou?

Mírná bolest břicha

Až jedna pětina žen má zkušenosti s bolestí v dolní části břicha během ovulace. Intenzita bolesti se může měnit od mírné bolesti až po křeče. Délka těchto bolestí se rovněž liší od několika minuž až po několik hodin. Věnujte pozornost i těmto bolestem každý měsíc. Tento příznak vám může poměrně přesně napovědět, kdy u vás dochází k ovulaci.

Vylučování feromonů

V průběhu ovulace vylučuje vaše tělo feromony. Mužům připadá vůně feromonů docely sexy. Během ovulace jste z hlediska rozmnožování pro druhé pohlaví přirozeně atraktivnější a přitažlivější. I když vy si vylučování feromonů vůbec nemusíte být vědomy, muži feromony cítí zcela jistě! Takže v období ovulace si stačí si všímat více svého okolí – přesněji mužů.

Snaha vypadat atraktivně

Zkuste se zamyslet. Určitě si zpětně uvědomíte, že máte v měsíci období, kdy věnujete zvláštní péči svému oblékání, líčení. Prostě máte období, kdy se snažíte vypadat atraktivně. Ano, správně, jde o ovulační období. V tomto období totiž děláte nevědomky věci, které vás zatraktivní a přitáhnou pozornost mužů.

Vyhledávání společnosti

Cítíte větší potřebu společenských akcí, více flirtujete a cítíte nárůst sexuální touhy. Právě v tomto období po partnerovi vyžadujete nejčastěji sex. Tohle všechno je v souvislosti s výše popsaným. Máte sklony chodit více do společnosti, stýkat se s více muži a hodně flirtovat.

Změny v cervikálním hlenu

Během zvyšování hladiny luteinizačního hormonu ve vašem těle dochází ke změnám množství a struktury cervikálního hlenu. Během ovulace se tento hlen změní v průhledný, klouzavý a elastický. Jeho množství se značně zvyšuje. Struktura a množství hlenu se mění právě v době ovulace proto, aby spermie snadněji mohly dosáhnout svého cíle.

Ovulační kalkulačka